Jak wdrożyć systemy ISO?

Jak wdrożyć systemy ISO?

Posiadanie specjalistycznego systemu zarządzania znacznie ułatwia prowadzenie firmy oraz kierowanie wykonywanych czynności. Dzięki inwestycji w taki system możecie Państwo również znacznie lepiej dysponować zasobami przedsiębiorstwa, a także zabezpieczać odpowiednio wszelkie dane. Doskonale nadają się do tego systemy ISO, które wdrażane są coraz częściej.

Czym są systemy ISO?

Systemy ISO wdrażane są przede wszystkim w celu normalizacji standardów dotyczących wybranego zagadnienia w firmach o różnorodnej specyfice. Nazwa ISO pochodzi od greckiego słowa isos, które oznacza równość. Organizacja ta - jak sama nazwa wskazuje - powołana została po to, by zapewnić spójność w prowadzeniu i sposobach działania firm na całym świecie. Wdrożenie tego typu systemów to także ukłon w stronę klienta - korzystając z usług takiej firmy, ma on całkowitą pewność, że dostanie jedynie najwyższej jakości produkty.

Opisywane normy ISO funkcjonują obecnie praktycznie wszędzie - standardów, a także konkretnych dokumentów tłumaczących obowiązujące zasady, jest naprawdę mnóstwo. Systemy takie obejmują różne branże - między innymi nowe technologie, kulturę organizacyjną, a nawet ochronę środowiska. Wiele produktów zostało wyprodukowanych właśnie zgodnie z tymi normami - mowa tu na przykład o tabletach, telefonach komórkowych oraz smartfonach. Warto jeszcze raz podkreślić, że dokumentacja ISO leży tak naprawdę u podstaw wszelkich systemów zarządzania. Konkretne wymagania oraz specyfikacje nie tylko usprawniają wykonywanie wielu czynności, ale również pozwalają na wgląd we wszystkie prowadzone działania. Wdrożenie systemu ISO 1901 czy ISO 14001 jest dość proste - wystarczy zatrudnić do tego procesu specjalistów!

Jak wdrożyć ISO w firmie?

Wdrożenie systemu ISO nie jest wcale skomplikowane, ale wymaga odpowiedniego szkolenia. Jeśli zatem zastanawiają się Państwo nad tym, jak wdrożyć system ISO, nasze podpowiedzi na pewno będą przydatne. Pierwszym krokiem do wdrożenia wybranego systemu ISO jest diagnoza, która opiera się na przeglądzie dokumentacji, a także zapoznania się z zasadami działania wybranego przedsiębiorstwa. Następnie organizuje się spotkanie z kierownictwem firmy, na którym prezentuje się wyniki diagnozy, a także ustala dalsze kroki wdrożenia systemu ISO. Kolejnym etapem jest wyznaczenie pełnomocnika, który zajmie się procesem wdrożenia, a także ewentualnego doskonalenia systemu zarządzania. Koordynuje on również pracami przy opracowaniu całego systemu, jak również przygotowuje wewnętrzne audyty dla współpracowników. Pełnomocnik jest zatem najważniejszą osobą przy wdrażaniu systemu - jako specjaliści z dziedziny wdrażania systemów ISO, bez problemu przejmiemy tę rolę i doprowadzimy do tego, że Państwa firma szybko i sprawnie przejdzie przez cały ten proces!

Ważnym krokiem jest również wyszkolenie poszczególnych grup roboczych - ważne, by pracownicy doskonale orientowali się w nadchodzących zmianach i mogli w nich swobodnie uczestniczyć. Przeprowadzaniem profesjonalnych szkoleń również zajmuje się nasza firma - Państwa przedsiębiorstwo na pewno bardzo skorzysta na takiej współpracy! Stworzymy również całą niezbędną dokumentację, która to jest podstawą całego wdrożenia. Tego typu informacje tworzy się na podstawie przebiegających już procesów zmiany systemu, a także dokumentów funkcjonujących już w firmie, czyli procedury oraz instrukcje. Stworzone dokumenty sprawdzają wewnętrzni auditorzy bądź - jeśli firma nie zatrudnia takowych - pełnomocnicy do spraw wdrożenia. Następnie dokumentacja zostaje przekazana wszystkim pracownikom za pośrednictwem szkoleń lub wewnętrznych spotkań. Po tym etapie następuje zgłoszenie gotowości do certyfikacji i jeśli wszystko jest pomyślnie zrobione - wdrożenie systemu ISO potwierdzone jest certyfikatem.

https://www.agm-konsulting.pl/

Wdrożenie ISO - ile trwa?

Proces taki trwa z reguły kilka tygodni, czasem nawet miesięcy - wszystko zależy od stopnia przygotowania, a także wielkości danego przedsiębiorstwa. Nasza firma robi zazwyczaj wszystko, by proces ten przebiegał sprawnie i nie zakłócał pracy danej firmy. Jako specjaliści jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu najlepsze rozwiązania oraz kompleksową pomoc na każdym etapie wdrożenia ISO 14001 lub 9001. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, zatem Państwa przedsiębiorstwo będzie znajdowało się w dobrych rękach. Nasi pracownicy mają odpowiednie wykształcenie, a także spore doświadczenie w tej dziedzinie, zatem zajmą się wszystkim kompleksowo. Współpraca z nami na pewno przyniesie Państwu wiele korzyści!